Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Targi Edukacyjne

Targi Edukacyjne

Email Drukuj PDF

12 marca 2014 r. w Myślenicach odbyły się XI Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach. Na targach swoją ofertę zaprezentowało 14 wystawców: 7 szkół ponadgimnazjalnych oraz placówki oświatowe z terenu powiatu.

Przybyłych na targi gości przywitał Jerzy Kosiński dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach. Uroczystego otwarcia targów w hali sportowej Zespołu dokonał starosta myślenicki Józef Tomal, zachęcając gimnazjalistów do wyboru szkół prowadzonych przez Powiat. Przed Wami trudna i ważna decyzja: wybór szkoły ponadgimnazjalnej, co zapewne będzie decydować o Waszej dalszej przyszłości, wykształceniu, wiedzy i umiejętnościach. Zachęcam do wyboru naszych szkół, które są nowocześnie wyposażone, oferują bogatą ofertę kształcenia, z którą możecie się zapoznać podczas dzisiejszych Targów. Wasza tak liczna obecność na targach edukacyjnych świadczy o tym, że jesteście zainteresowani ofertą edukacyjną i oświatową naszych szkół - podkreślił starosta Józef Tomal.

Obecny podczas otwarcia wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak także zachęcił gimnazjalistów do wyboru jednej ze szkół prowadzonych przez Powiat Myślenicki. Te szkoły są świetnie wyposażone, mają profesjonalną kadrę i dają gwarancję zdobycia solidnego wykształcenia - podkreślił.

Odczytano także list od posła RP Marka Łatasa, a także od marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy, w którym podkreślił on m.in. rolę dobrego wykształcenia, będącego gwarantem znalezienia w przyszłości satysfakcjonującej pracy oraz realizacji zawodowych zamierzeń i planów. Na targi przybyli zaproszeni goście m.in. wicestarosta myślenicki Tomasz Suś, radni powiatowi, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu, przedstawiciele Wojewódzkiej i Powiatowej Rady Zatrudnienia, Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu powiatu.

Kilkaset osób odwiedziło targi, zapoznając się z ofertą edukacyjną wystawców. Gimnazjaliści mogli ocenić, która z ofert najbardziej odpowiada ich oczekiwaniom i predyspozycjom. Stoiska przyciągały barwnością, ciekawą aranżacją i ofertą, a także smakołykami. Można było skosztować m.in. owocowych koktajli, napojów, kanapek, ciasteczek i innych pyszności, przygotowanych specjalnie na Targi przez młodzież poszczególnych szkół. Można było zobaczyć dorobek poszczególnych szkół, zrobić sobie modną fryzurę na stoisku ZS w Dobczycach, a nawet obejrzeć roboty na stoisku ZSZiO w Sułkowicach, czy ciekawe aranżacje ogrodów na stoisku ZS w Myślenicach. Gimnazjaliści mieli także okazję zwiedzić Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, który zorganizował także Dzień Otwarty Szkoły.

Prezentowały się następujące podmioty: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach, II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach, Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach, Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Monte Cassino w Lubniu, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myślenicach oraz w Dobczycach, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach, Środowiskowy Hufiec Pracy w Myślenicach oraz w Skomielnej Białej, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Myślenicach oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Patronat medialny objęły redakcje: Radio Kraków, Telewizja Powiatowa Myślenice iTV, Gazeta Myślenicka

Oprac. WSPiFE starostwa

Poprawiony: piątek, 21 marca 2014