Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Nabór elektroniczny

Nabór elektroniczny

Drukuj PDF

DRODZY ABSOLWENCI GIMNAZJÓW!

POWIAT MYŚLENICKI -
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania rekrutacji do klas pierwszych zasadniczych szkół zawodowych, techników i liceów ogólnokształcących firmy VULCAN. System będzie dostępny na stronie internetowej www.malopolska.edu.com.pl.

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie bardzo dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 24 kwietnia 2017 roku od godz. 9:00
do 12 czerwca 2017 roku do godz. 15:00.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia, co do ilości oddziałów w tych szkołach. Kolejność wyboru szkół nie ma znaczenia, lecz bardzo istotną rolę odgrywa to, w jakiej kolejności wybieracie oddziały. Oddział wybrany jako pierwszy, to oddział, do którego najbardziej chcecie się dostać. Ostatni to ten, na którym najmniej Wam zależy. Przemyślcie dobrze kolejność oddziałów oraz nie ograniczajcie się do jednego czy dwóch oddziałów. Wybierając większą liczbę oddziałów zwiększacie swoja szansę przyjęcia do szkoły. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane!

Dodatkowo możecie wskazać, jakich języków obcych chcielibyście się uczyć, gdybyście mogli wybierać je dobrowolnie. W systemie możecie uszeregować języki obce i poziom nauczania zaczynając do tego, którego chcielibyście uczyć się najbardziej, a kończąc na tym, którego chcielibyście uczyć się najmniej. Niniejsze dane będą mieć jedynie charakter informacyjny dla szkoły, do której zostaniecie przyjęci i mają pomóc w przydzieleniu do odpowiedniej dla Was grupy językowej. Informacja ta nie ma wpływu na przebieg rekrutacji, jednak im dokładniej określicie swoje preferencje językowe, tym większe macie szanse, że zostaniecie przydzieleni do najbardziej odpowiadającej Wam grupy.

Po zakończeniu wypełniania danych w systemie składacie Podanie (Wniosek) bezpośrednio
w szkole ponadgimnazjalnej pierwszego wyboru.

Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie gimnazjum oraz realizacji wytyczonych celów.

Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 udziela Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach, tel. (12) 372-76-53,
(12) 372-76-54.

Myślenice, 11 kwietnia 2017 r.

Przydatne informacje:

Porada - 5 kroków dla kandydatów, których konto zakłada gimnazjum (czyli porada dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu myślenickiego)

Porada - 5 kroków dla kandydatów, którzy konta zakładają samodzielnie

Poprawiony: środa, 26 kwietnia 2017