Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Nabór elektroniczny

Nabór elektroniczny

Drukuj PDF

DRODZY UCZNIOWIE!

POWIAT MYŚLENICKI -
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 DO
BRANŻOWYCH SZKÓŁ I STOPNIA, TECHNIKÓW I LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania rekrutacji do klas pierwszych branżowych szkół I stopnia, techników i liceów ogólnokształcących firmy VULCAN. System będzie dostępny na stronie internetowej www.malopolska.edu.com.pl.

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie bardzo dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 23 kwietnia 2018 roku od godz. 9:00 do 11 czerwca 2018 roku do godz. 15:00.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia, co do ilości oddziałów w tych szkołach. Kolejność wyboru szkół nie ma znaczenia, lecz bardzo istotną rolę odgrywa to, w jakiej kolejności wybieracie oddziały. Oddział wybrany jako pierwszy, to oddział, do którego najbardziej chcecie się dostać. Ostatni to ten, na którym najmniej Wam zależy. Przemyślcie dobrze kolejność oddziałów oraz nie ograniczajcie się do jednego czy dwóch oddziałów. Wybierając większą liczbę oddziałów zwiększacie swoją szansę przyjęcia do szkoły. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane!

Dodatkowo możecie wskazać, jakich języków obcych chcielibyście się uczyć, gdybyście mogli wybierać je dobrowolnie. W systemie możecie uszeregować języki obce i poziom nauczania zaczynając do tego, którego chcielibyście uczyć się najbardziej, a kończąc na tym, którego chcielibyście uczyć się najmniej. Niniejsze dane będą mieć jedynie charakter informacyjny dla szkoły, do której zostaniecie przyjęci i mają pomóc w przydzieleniu do odpowiedniej dla Was grupy językowej. Informacja ta nie ma wpływu na przebieg rekrutacji, jednak im dokładniej określicie swoje preferencje językowe, tym większe macie szanse, że zostaniecie przydzieleni do najbardziej odpowiadającej Wam grupy.

Po zakończeniu wypełniania danych w systemie składacie Podanie (Wniosek) bezpośrednio w szkole pierwszego wyboru.

Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na egzaminie oraz realizacji wytyczonych celów.

Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 udziela Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach, tel. (12) 372-76-53, (12) 372-76-54.

Myślenice, 13 kwietnia 2018 r.

Instrukcja dla uczniów, którzy uczą się w szkołach podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, które wprowadzają dane ucznia do systemu rekrutacji elektronicznej.

Instrukcja dla uczniów, którzy uczą się w szkołach podstawowych z oddziałami, które nie wprowadzają danych ucznia do systemu rekrutacji elektronicznej.

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018