Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Wydarzenia Jubileusz 60 - lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu

Jubileusz 60 - lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu

Drukuj PDF

Władze Powiatu Myślenickiego uczestniczyły w Jubileuszu 60 - lecia działalności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył ksiądz proboszcz Piotr Sulek. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty na grobie płk. Andrzeja Stańczyka, żołnierza spod Monte Cassino. Jubileusz to również 20 rocznica nadania szkole imienia Bohaterów Monte Cassino. Po przejściu do szkoły, miała miejsce część oficjalna oraz część artystyczna w wykonaniu młodzieży i chóru GAUDIUM. Jubileusz 60 - lecia wpisuje się w obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości upamiętniając historię szkoły wpisaną w historię Polski.

 

Podczas uroczystości starosta Józef Tomal oraz wicestarosta Tomasz Suś przekazali szkole prezent z okazji obchodzonego jubileuszu - monitor interaktywny.

Oprac. WPSiFE