Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Wydarzenia Zawody w Speed-ballu

Zawody w Speed-ballu

Drukuj PDF

W niedzielę 22 kwietnia br. hala sportowa RCOS w Dobczycach stała się areną zmagań zawodników startujących II Międzywojewódzkich Zawodach w  Speed-ballu. W turnieju wzięło udział ponad 80 zawodników z 6 województw.

Już po raz drugi Stowarzyszenie Sportownia zaprosiło do rywalizacji najlepszych speed-ballistów z różnych regionów kraju. Tym razem gospodarzem wydarzenia było miasto Dobczyce. Zacięta sportowa rywalizacja trwała przez całą niedzielę do wieczora, a zebrana publiczność miała okazję doświadczyć wspaniałych sportowych emocji i zobaczyć speed-ball na bardzo wysokim poziomie. Chłopcy i dziewczęta podzieleni na kategorie wiekowe rywalizowali o indywidualne medale w konkurencjach super solo oraz w grze singlowej. Po raz pierwszy zostały zorganizowany także turniej deblowy w parach mieszanych, gdzie młodzi speed-balliści walczyli o zespołowe medale.

 

- To był dobry dzień, pełen dobrych sportowych emocji. Dziękujemy wszystkim, bez których turniej nie odbyłby się już po raz drugi: sędziom, trenerom i wolontariuszom. Nie zapominamy też o zawodnikach, którzy spisali się świetnie i zaprezentowali naprawdę wysoki poziom. - podsumowała Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

 

Finałom towarzyszyły duże emocje, ze względu na długie mecze najlepszych zawodników. Z sekcji Speed-Ball Poręba  w zawodach młodzików najwyższą lokatę wywalczyły:

Iwona Mistarz – złoto super solo u14

Marcelina Ryś – srebro gra singlowa u14

Marcelina Ryś – srebro super solo u14

 

Z sekcji Speed-ball Dobczyce na podium stanęła Natalia Ślęczka, zdobywając brąz w super solo w turnieju juniorów. Tuż za podium znalazł się Oskar Stasiak z Dobczyc, zdobywając 4 miejsce w konkurencji super-solo juniorów.

 

- W Dobczycach spotkali się dziś młodzi ludzie z różnych szkół i klubów speed-ballowych z sześciu województw. Wszystkim udzielił się duch sportowej rywalizacji i walki finałowe były bardzo zacięte. Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych z Poręby i Dobczyc. Wszyscy poczynili ogromne postępy od zeszłego roku. Oby tak dalej! - mówił po turnieju Zbigniew Bizoń, trener klubów Speed-ball Poręba i Speed-ball Dobczyce.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.