Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Sport Seniorzy pokochali speed-ball

Seniorzy pokochali speed-ball

Drukuj PDF

Są aktywni, ambitni i spragnieni innowacji. Swoją postawą mogą zawstydzić niejednego młodego człowieka. W miniony weekend do Dobczyc zjechali seniorzy z południowej i centralnej Polski, aby rywalizować podczas I Ogólnopolskich Zawodów w Speed-ballu.

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Klubów Seniora z Małopolski, Podkarpacia, Śląska, Dolnego Śląska oraz ziemi Łódzkiej w czasie trzydniowego obozu w Dobczycach doskonalili swój warsztat w grze, dzieli inspiracjami. Speed-ball Senior Camp był finałem projektu „Sportownia Seniorów” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

 

To pierwsze takie wydarzenie dedykowane seniorom. Dlatego też jest historyczne, ponieważ to nasz region będzie kojarzony jako miejsce, gdzie spotykają się seniorzy trenujący speed-ball. - podkreśla Zbyszek Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz Kluby Seniora, które zakwalifikowały się do projektu w maju

otrzymały sprzęt oraz przeszkolenie, dzięki czemu seniorzy mogli regularnie trenować i wprowadzać ten

nowy sport do swoich społeczności.

W czasie obozu seniorzy mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem członka kadry polskiej

– Zbyszka Bizonia. Ponadto seniorzy mieli możliwość aby podzielić się z innymi inspiracjami i dobrymi praktykami ze swoich organizacji. Wspólnie z zarządem Federacji Speed-ball Polska z Krakowa dyskutowali o tym, czy warto oraz jak promować speed-ball wśród Seniorów. Wieczorem nie zabrakło też czasu na integrację przy ludowej kapeli oraz poczęstunku.

Zwieńczeniem obozu były zawody, w czasie których uczestnicy rywalizowali o trofea w konkurencji super-solo oraz grze singlowej.

To co się wydarzyło w miniony weekend przerosło nasze oczekiwania. Zawody finałowe przy udziale seniorów to było jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w tym roku. Oni pokochali speed-ball. To było widać w wielu momentach. Kiedy po dwóch godzinach treningu chcą nadal zostać na sali, kiedy w kuluarowych rozmowach planują wymiany i zawody między swoimi grupami. Pokazali nam niesamowite zaangażowanie i byli przygotowani do zawodów. Już wiemy, że ten potencjał trzeba wspierać. W przyszłym roku zorganizujemy I Mistrzostwa Polski dla Seniorów. – relacjonuje Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia