Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Sport II Mistrzostwa Polski w Speed-Ball

II Mistrzostwa Polski w Speed-Ball

Drukuj PDF

W miniony weekend speed-balliści z całej Polski walczyli o najlepsze miejsca na podium w czasie II Mistrzostw Polski w Speed-ball. Reprezentanci naszego powiatu z zawodów przywożą dwa złote medale oraz brąz.

Wydarzenie zostało rozplanowane na weekend 23-24 września. W mistrzostwach brała udział ponad setka zawodników z całej Polski. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodników i zawodniczek (turniej under 13, turniej under 18 oraz Turniej Open.) Zawodnicy walczyli o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo.

Początkiem września została przeprowadzona kwalifikacja w wyniku której 14 zawodników z powiatu myślenickiego osiągnęło wynik pozwalający na udział w II Mistrzostwach Polski.
Z naszego regionu do walki o podium stanęli przedstawiciele dwóch sekcji: Speed-ball Dobczyce
i Speed-ball Poręba. Obie grupy są prowadzone przez Stowarzyszenie Sportownia i trenera Zbyszka Bizonia. Po pierwszym dniu rozgrywek do ćwierćfinałów zakwalifikowało się pięciu zawodników a finałową czołówkę zamknęli:

- Marcelina Ryś, która wynikiem 162 punktów wywalczyła złoto i tytuł Mistrzyni Polski u 13 w super solo.

- Zbyszek Bizoń – Mistrz Polski 2017, który wynikiem 476 punktów ustanowił nowy rekord Polski w super solo. Najlepszy wynik w Polsce zakwalifikował go do udziału w 28. Mistrzostwach Świata w Egipcie.

- Tomasz Bizoń, który wywalczył brązowy medal w kategorii super solo Turnieju Open.

To był długi, męczący i trudny weekend dla zawodników. W ciągu dwóch dni zawodów rozegranych zostało 248 meczy. Marcelina swoim poziomem zaskoczyła mocne zawodniczki
z Krakowa i Rudnik (opolskie). W walce o złoto pokonała rywalki, które trenują średnio rok dłużej niż ona. To czarny koń tegorocznych zawodów.”
- podkreśla trener sekcji Zbyszek Bizoń.

Najwięcej emocji towarzyszyło rozgrywkom w Turnieju OPEN, który kwalifikował do udziału
w Mistrzostwach Świata. Do walki o podium zakwalifikowali się najlepsi speed-balliści w kraju.
W turnieju wystartowało 26 zawodników z różnych sekcji w Polsce.

Mistrzostwa za nami, ale to nie koniec emocji. Za niecały miesiąc sześcioosobowa reprezentacja wylatuje na tydzień do Egiptu, by tam walczyć o podium na mistrzostwach świata. Wśród zwycięzców jest Zbyszek Bizoń, który swoim rekordem coraz bardziej zbliża się do światowej czołówki speed-balla.” - podkreśla Przemysław Wolna- prezes Speed-ball Polska.

Zawody zostały zorganizowane przez Speed-Ball Polska oraz Stowarzyszenie Sportownia.