Portal Edukacyjny Powiatu Myślenickiego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Sport VII Wojewódzki Zlot MDP w Myślenicach -2 września 2017 r.

VII Wojewódzki Zlot MDP w Myślenicach -2 września 2017 r.

Drukuj PDF

Najmłodsi strażacy Małopolski

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Sułkowic i Harbutowic wzięły udział w wojewódzkim zlocie w sobotę 2 września na myślenickim Zarabiu.

Chociaż zlot miał charakter integracyjny, to i tak trzeba było wykazać się sprawnością, pomysłowością i chęcią do wspólnej zabawy.

W zlocie wzięły udział 94 ośmioosobowe drużyny. Oprócz małopolskich MDP przybyło 6 drużyn ze Śląska i 2 z Podkarpacia. O tym, jak dużą wagę dorośli druhowie przywiązywali do tego wydarzenia świadczy fakt, że do strażackiej młodzieży przybyła wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP Teresa Tiszbierek. Podczas rozpoczęcia zlotu przyjęła ona meldunek o gotowości do VII Zlotu MDP od 7-letniego Pawła Motyki z OSP Zawada.

 

Sprawność na wesoło

Drużyny MDP rozegrały bieg terenowy od boiska KS Dalin, przez park do plaży trawiastej na Zarabiu. Obejmował on 18 konkurencji, takich jak np. wkręcania śrub na czas w autogoglach, drużynowy bieg na nartach, tor przeszkód z taczkami, przekładanie obręczy metalowej przez spiralę, przenoszenie wody w wiadrze na dece ratowniczej, przedmuchiwanie piłeczek pingpongowych, bieg w workach itp. Każda drużyna miała też do rozwiązania test złożony z 18 pytań dotyczących zlotów MDP, straży pożarnej oraz Myślenic.

Chociaż były zawody i konkurencje, to nie było miejsc i medali. Chodziło o integrację i zabawę, a nie o rywalizację. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, koszulki i gadżety. Poczęstunek z kuchni polowej i grilla przygotowała dla nich OSP Myślenice-Górne Przedmieście, serwując grochówkę z kuchni polowej i smakołyki z grilla. Dla dodania animuszu i dobrego nastroju grała Orkiestra Reprezentacyjna Powiatu Myślenickiego.

Ważni goście

Wśród gości zlotu władze wojewódzkie ZOSP RP reprezentowali prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Edward Siarka, wiceprezes Władysław Kucharski i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Jan Podmokły. Młodzi druhowie gościli również szefostwo straży zawodowej czyli komendanta wojewódzkiego PSP Stanisława Nowaka i komendanta powiatowego Sławomira Kaganka; a także posła na Sejm Jarosława Szlachetkę, starostę Józefa Tomala oraz szefów gmin powiatu myślenickiego. Obecny był również kapelan strażaków powiatu myślenickiego, a zarazem proboszcz parafii na Zarabiu ks. Józef Orwaczak, któremu składano życzenia z okazji jubileuszu 30-lecia kapłaństwa.

Z Gminy Sułkowice

Gmina Sułkowice miała także własny wkład w to wydarzenie. Młodzieży strażackiej z Harbutowic i Sułkowic towarzyszyli oczywiście opiekunowie z ich jednostek. Wraz z nimi obecny był burmistrz Piotr Pułka, a pracownicy Urzędu Miejskiego: Marta Czarny, Jolanta Furgał, Monika Widlarz i Jakub Światłoń przygotowywali materiały wręczane uczestnikom oraz zajęli się rejestracją uczestników Zlotu.

awz

fot. Monika Widlarz